ascscac

Czy można nosić gorset cały dzień?

Ten temat jest bardzo często poruszany przez nowicjuszy gorsetów. Tak jak w każdej dziedzinie są osoby, które tematyka gorsetów są zafascynowane bezpośrednio i podchodzą do tego bardzo poważnie i starają się pogłębiać swoja wiedze by móc ją wykorzystać dla siebie i są osoby, które traktują temat pobieżnie – przeczytają trochę tu trochę tam, po czym się gubią, bo na pierwszy rzut oka okazuje się, że informacje są sprzeczne.

NOSZENIE GORSETÓW OD ŚWIETA

Współcześnie gorsety są noszone albo dla zmniejszenia talii (trenowanie talii), do łóżka ( dla zabawy), lub na dana okoliczność ( wesele, impreza, randka…). W przypadku noszenia gorsetów sporadycznie dla ozdoby ilość czasu jednorazowego noszenia gorsetu ma nie wielkie znaczenie, jednak nie powinno to przekraczać 8H, ponieważ ciało nie jest przygotowane na takie rewelacje i w pewnym momencie zaczynają boleć plecy, talia. Jest to często spotykane jeśli nie uprawiamy żadnego sportu regularnie, lub nie ćwiczymy mięśni pleców.

TRENOWANIE TALII (WAIST TRAINING)

Przy zakupie pierwszego gorsetu pierwszym etapem jest sezonowanie gorsetu (czyli mówiąc prościej „rozchodzenie gorsetu”). Każda figura inaczej reaguje na modelowanie dlatego trzeba „słuchać” własnego ciała, i nie przesadzać. Na początku okres noszenia regularnego nie powinno przekraczać paru godzin. Jeśli zaczynamy się czuć niekomfortowo, lub zaczyna coś boleć to znaczy, że czas na zdjęcie gorsetu – NIC NIE ROBIMY NA SIŁĘ!!! W każdym kolejnym dniu można wydłużać czas noszenia, jeżeli nie sprawia to to żadnych problemów zdrowotnych.

Warto pamiętać o ćwiczeniach mięśni pleców, to bardzo pomaga w trenowaniu talii. Po paru miesiącach zaczynają się pojawiać efekty redukcji (ale tylko wtedy kiedy noszenie gorsetu jest regularne)

Noszenie gorsetu w systemie regularnym nie powinno przekraczać 14H ( gdzie górny limit to już dla osób zaawansowanych) i POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻNA SPAĆ W GORSECIE !!!! – który jest przeznaczony do redukcji talii. Spanie to czas regeneracji i odpoczynku ciała, a regularne noszenie gorsetu jest dość obciążające dla organizmu.

 

 

Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments:0

Dodaj komentarz