recenzja_gorset_restyle_brocade

Brocade underbust – recenzja gorsetu marki Restyle

Jeśli nie jesteście fanami dużego wcięcia w talii, ten gorset prawdopodobnie Wam się nie spodoba.
Polska firma Restyle jakiś czas temu wprowadziła do sprzedaży gorsety, w których nacisk położono na sporą różnicę w wymiarach talia – biodra. Nie byłam do nich przekonana, więc zanim się zdecydowałam, gorsety wyprzedały się.
 Tym sposobem recenzuję dziś sztukę z doszycia.
recenzja_gorsety_restyle
Firmie Restyle zarzucano wielokrotnie, że ich produkty nie są wysokiej jakości. W przypadku gorsetów, wykrój nie był tak dobry jak wśród konkurencyjnych firm. Restyle posłuchało klientów i zaprezentowało nowy – podkreślający biodra, a nawet sprawiający wrażenie lekko przerysowanych.
Mój egzemplarz jest w rozmiarze 20″, ma więc w talii ok 51 cm. Jeśli chodzi o wymiary pod biustem oraz na linii bioder, ciężko je zmierzyć ze względu na specyficzny wykrój.
Pierwsze, co zwraca uwagę, kiedy wyciągamy gorset z folii, to przepiękna tkanina. To z jej względu zdecydowałam się na ten model. Jest to najpiękniejszy żakard, jaki kiedykolwiek widziałam na gorsecie! Zdecydowanie wygrywa z matowym żakardem z PaperCats, który kiedyś recenzowałam na blogu (klik). Ten jest o wiele bardziej elegancki.
9
Gorset posiada czarną, bawełnianą podszewkę oraz 24 metalowe fiszbiny (20 spiralnych, ułożonych parami oraz 4 z tyłu, stabilizujące wiązanie).
Gorset ma 30 cm długości z przodu oraz 29 cm z tyłu.
Panel kryjący jest nieusztywniany, ma 18 cm szerokości. Jest wykonany z tych samych 2 warstw materiału, co reszta gorsetu.
Busk jest solidny (2.5 cm szerokości) i sztywny, dobrze spłaszcza brzuch. Dodatkowo występuje underbusk o szerokości 1 cm, co umożliwia noszenie gorsetu na ubrania różnych kolorów.
Gorset nie posiada waist tape. Myślę, że warto byłoby zamocować taśmę, bo jak sam producent podaje, gorset służy do mocnego modelowania.
recenzja_gorsetu_restyle_2
Oczka wbite są raczej równo. Większość z nich jest zamocowana bardzo solidnie, jednak pod kilka mogę włożyć paznokieć. Mimo to, nie wydaje się jakby miały wypaść.
Kolejnymi rzeczami, które miło mnie zaskoczyły, są lamówka (została wszyta raczej estetycznie) oraz sznurek (jest płaski i solidny).
Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments:0

Dodaj komentarz