Corsetry&Romance_recenzja_gorsetu_0

Purple Underbust – recenzja gorsetu od gorseciarki Corsetry&Romance

Jeśli ktoś chociaż trochę interesuje się tematem gorsetów w Polsce, na pewno już nie raz natknął się na fanpage Corsetry&Romance (klik). To właśnie ta metka widnieje na moim najnowszym, wykonanym na zamówienie, gorsecie. Po przetestowaniu, mogę go Wam pokazać i dokładnie opisać.

Koncept gorsetu rodził się w mojej głowie stopniowo –  po pierwsze, byłam zachwycona krojem, który oferuje C&;R. Po drugie, zafascynowało mnie połączenie kolorów, które Palina (gorseciarka i właścicielka C&R) pokazała kiedyś na swoim facebooku. Właśnie wtedy stwierdziłam, że mój gorset będzie granatowy! Ale zaraz… on granatowy nie jest.

Corsetry&Romance_recenzja_gorsetu_1

Byłam niezdecydowana i pomysły na granatowy gorset nie chciały przychodzić mi do głowy. Podczas szukania inspiracji trafiłam jednak na fioletowy i nagle wszystko zaczęło się układać! Problemem okazało się jednak znalezienie tkaniny w odpowiednim kolorze – zarówno sklepy w naszych miastach, jak i te internetowe nie posiadały nic, co by mnie zadowoliło. Po wielu godzinach poszukiwania, udało mi się znaleźć tkaninę i Palina sprowadziła ją dla mnie ze Stanów Zjednoczonych.

Jego górną warstwę stanowi bawełna, we wspomnianym wcześniej, fioletowym kolorze. Było wielkim problemem uchwycenie rzeczywistego odcienia tkaniny – w zależności od światła waha się od typowego, jaśniejszego fioletu po głęboki, nieco purpurowy kolor. Żałuję, że nie dało się uchwycić jego intensywności!
Podszewka wykonana jest z naturalnej bawełny w kolorze czarnym.
Gorset posiada 22 metalowe fiszbiny (16 spiralnych oraz 6 płaskich – 4 umieszczone przy wiązaniu oraz  2 przy busku). Osobiście preferuję gorsety z mniejszą ilością fiszbin, jednak ten jest bardzo wygodny. Problemem przy mojej budowie są wystające żebra – rozmawiałam już o tym z Paliną i uwzględni to w następnym gorsecie, by pasował jeszcze lepiej!
Gorset posiada waist tape o szerokości 3 cm. Taśma wszyta jest między warstwami gorsetu (jest więc niewidoczna na pierwszy rzut oka) i przechodzi przez wszystkie panele.
 Corsetry&Romance_recenzja_gorsetu_2
Gorset posiada wąski busk oraz nieusztywniany underbusk. Busk jest dosyć sztywny i dzięki dodatkowemu usztywnieniu płaskimi fiszbinami, dobrze spełnia swoją funkcję.
Jeśli chodzi o zdobienia, gorset posiada ręczne hafty na całej szerokości dołu oraz 4 hafty pionowe (przy busku i wiązaniu). Jestem pod wielkim wrażeniem tego, z jaką dokładnością zostały wykonane! Haft sprawia również, że gorset jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
Corsetry&Romance_recenzja_gorsetu_3
Gorset posiada podwieszany panel kryjący. Jest on usztywniony fiszbinami, więc nie musimy obawiać się o jego ułożenie. Wiązanie jest wzmocnione i przez to bardzo stabilne. Oczka wbite niezwykle równo i porządnie. A do tego mocny sznurek, który komponuje się z całością i jest dodatkową ozdobą.
Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments:0

Dodaj komentarz