gorsety_prostowanie_sylwetki

Czy gorset prostuje postawę sylwetki?

Wszystko zależy od modelu, konstrukcji gorsetu i fiszbin – w szczególności w tylnych panelach. Najlepszymi gorsetami odzieżowymi, które wymuszają prostą postawę, są gorsety overbust – zabudowane oraz gorsety typu longline (overbust lub underbust). W przypadku bardzo dużych wad postawy, lekarze zalecają gorsety ortopedyczne. Gorset odzieżowy, aby móc prostować sylwetkę oraz blokować garbienie się, musi posiadać w tylnych panelach co najmniej 4 fiszbiny metalowe płaskie – najlepiej wykonane ze stali. W większości gorsetów wyszczuplająco-modelujących, do waist training lub tight lacing takie fiszbiny to podstawa.

Jakie gorsety nie nadają się do prostowania sylwetki?

Gorsety bardzo krótkie (np. waspie lub waist cincher) oraz gorsety posiadające tylko i wyłącznie fiszbiny plastikowe, imitacje gorsetowe (często oferowane na aukcjach sprzedażowych), a także tzw. pasy gorsetowe, które często mylnie są określane jako gorsety wyszczuplające.


Cała wiedza zawarta w treściach informacyjnych na naszej stronie, są informacjami opartymi na naszym wieloletnim doświadczeniu, opinii naszych klientek, wiedzy z kilkunastu książek dotyczących mody i gorsetów, oraz wielogodzinnych konsultacji z największymi specjalistami w dziedzinie tematyki gorsetów w Europie. Treści są informacjami obiektywnymi, dotyczącymi nie tylko gorsetów z naszej oferty, dzięki czemu każdy może uniknąć wszelkich problemów z zakupem własnego gorsetu, które często wynikają z błędnych lub subiektywnych treści w sklepach czy blogach.

Wszelkie treści informacyjne zamieszczone na stronie sklepu www.sklepburleska.pl są własnością intelektualną firmy chronione prawem Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r., Nr 24, poz. 83 z późn. zm.) oraz Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych(Dz. U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.) Nie zezwalamy kopiowania, powielania oraz użytku tekstów bez naszej zgody.


Opracowane i użyczone dzięki uprzejmości sklepu Burlesque www.sklepburleska.pl

Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments:0

Dodaj komentarz