gorsety_sklepowe_kontra_gorsety_szyte_na_zamowieniee

Gorsety sklepowe vs. gorsety gorseciarek

Gorset gotowy ze sklepu Gorset uszyty na zamówienie
Cena: + -
Dopasowanie do figury: - +
Czas realizacji: + -
Krój: - +
Różnorodność wzornictwa: - +
Podgląd przed zamówieniem: + -
Zwroty i wymiana: + -
Poprawki: - +

 

Cena:

Gorsety gotowe do kupienia w sklepach mają niższe ceny niż gorsety szyte na zamówienie: ceny w Polsce wahają się od 120zł do 400zł. Natomiast uszycie gorsetu pod wymiar to koszt od 250zł wzwyż (zależnie od projektu, złożoności kroju, wzornictwa itp.).

Dopasowanie do figury:

Gorset uszyty na miarę zawsze będzie o wiele lepiej dopasowany niż gorset ze sklepu, ponieważ jest uszyty pod wymiar danego klienta, a nie według standardów typowych sylwetek.

Czas realizacji:

Sklepy przeważnie wysyłają towar od 1 do 7 dni (nie dotyczy towarów sprowadzanych na zamówienie). U gorseciarki trzeba poczekać o wiele dłużej – przeważnie od 1 miesiąca do 3 miesięcy.

Krój:

U gorseciarki można zamówić dowolny krój gorsetu, jaki sobie wybierzemy, dopasowany idealnie do naszej sylwetki. W sklepach dostępne są gorsety o typowych, najpopularniejszych krojach.

Różnorodność wzornictwa:

Sklepy maja dużą gamę wzorów, jednak i tak nigdy nie dorówna to możliwości uszycia gorsetu według własnego pomysłu.

Podgląd przed zamówieniem:

Przed złożeniem zamówienia w sklepach od razu widzisz co otrzymasz. U gorseciarek trzeba najpierw zastanowić się jaki to ma być gorset: z jakich materiałów będzie wykonany, jaki będzie jego fason, czym będzie zdobiony. Najważniejszą kwestią jest właściwe zmierzenie swojej sylwetki, aby gorsetu nie trzeba było poprawiać. Wiele gorseciarek oferuje uszycie gorsetu próbnego (mock up), który daje możliwość sprawdzenia, jak dany krój gorsetu będzie się prezentować na naszym ciele.

Zwroty i wymiana:

Każdy sklep ma w obowiązku przyjąć zwrot lub wymienić towar w ciągu 14dni bez podania przyczyny, jeśli przedmiot nie posiada śladów użytkowania. W przypadku gorsetów na zamówienie nie ma możliwości zwrotu ani wymiany, ponieważ jest to produkt spersonalizowany – uszyty pod konkretną osobę.

Poprawki:

Sklepy przeważnie nie oferują usługi poprawek lub napraw gorsetów. W przypadku gorsetów na zamówienie jest to jak najbardziej możliwe.

 

Wynik: 4:4 w naszym zestawieniu daje remis obu typom gorsetów. A jaka jest Wasza opinia w tej sprawie – wolicie zamawiać gorsety u gorseciarek, czy kupować gotowe?

 

————————————————————

Autor: Atris Korekta: Absentia

 

 

Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments:0

Dodaj komentarz